вівторок, 7 травня 2024 р.

ХРИСТОС ВОСКРЕС!




ВОІСТИНО ВОСКРЕС!


 

                 Беручи участь у STEАM-тижні, слухачі секції "Польська мова" Заліщицької філії Тернопільського обласного відділення МАН України виготовили вітальні листівки зі світлим Воскресінням. Манівці побажали вчителям та гімназистам мирного і спокійного Великодня.




Гостинці для воїнів, наших захисників!

           У переддень світлого Воскресіння учні класу приєдналися до акції гімназійного парламенту "Фрукти та солодощі для захисників".



субота, 13 квітня 2024 р.

Цікаві уроки!


         Цікаво та творчо працюємо на уроках у гімназії. Такими є наші уявлення про будову молекули на уроці пізнаємо світ

              
                  А на День Землі взяли участь у гімназійному конкурсі конкурсі, приуроченому цьому святу.

                 Граючи в гру "Радість", про яку розповіла нам дівчинка-веселка Полліанна, героїня одноіменного роману Елеонор Портер, ми спостерігали, як вона змінила в кращу сторону жителів містечка Белдінгсвіль.  

                У переддень світлого свята Великодня ми вчилися малювати писанки на уроці образотворчого мистецтва.
 

неділя, 25 лютого 2024 р.

Цікаві креативні уроки

  Уроки образотворчого мистецтва - це уроки, які формують у здобувачів освіти не тільки культурні компетентності, повагу до національної та світової мистецької спадщини, але й пізнання мистецтва та художньо-творче самовираження в житті.

 Сергій Володимирович Брусяк, учитель образотворчого мистецтва Заліщицької гімназії, на своїх уроках розвиває в гімназистів і мистецькі, і ключові (базові) компетентності (вміння вчитися, загальнокультурна, громадська).

 Заліщицька державна гімназія співпрацює з різними виховними, освітніми, мистецькими закладами міста. А це дає можливість учителеві інтегрувати уроки образотворчого мистецтва з літературами українською і зарубіжною, історією, музикою і хореографією. Цікавими для дітей є уроки, проведені в дитячій художній школі, у будинку дитячої та юнацької творчості, у мистецькій (музичній) школі. 


    У п'ятницю гімназисти 1-А класу провели урок на базі дитячої художньої школи, під час якого викладачі Іванна Іваннівна Андрійчук та Надія Карпівна Томчук розповіли й показали, як працювати з глиною. Своєрідна арттерапія стала для першокласників цікавою та захоплюючою справою, адже діти мали можливість виготовити власними руками  перші вироби з глини. 

  Подяка викладачам художньої школи та Сергію Володимировичу за цікавий урок! 



субота, 27 січня 2024 р.

Проєкт "Вивчай та розрізняй"


 





Як я знаю Україну!

       Цікаву гру-вікторину до Дня Соборності України "Як я знаю Україну!" провели        в 1-А класі Ірина Гарвасюк, психологиня гімназії, та Василь Дяків, учитель історії.


   Юні гімназисти продемонстрували відмінні знання з рідної літератури, історії та географії нашої держави, традицій та звичаїв українців. Ми горді за своє молоде покоління! Тільки в соборності наших душ і спільності дій ми переможемо лютого ворога та заживемо щасливо у вільній державі. 



вівторок, 16 січня 2024 р.

Історія війни Заліщицького "кіборга"

     Ми часто на вулиці зустрічаємо людей, які йдуть у військовій формі. Сьогодні - це наші будні. Та ми ніколи не задумуємося над тим, що пережили ці люди за роки війни, яку росія розв'язала проти нас ще в далекому 2014.     



  З історією Юрія Середи, нашого земляка, який обороняв  Донецький аеропорт, познайомилися юні гімназисти під час бесіди з психологом гімназії Іриною Гарвасюк.


Слава Україні!
Героям слава!


ІНЖЕНЕРНИЙ ТИЖДЕНЬ - 2024

 

   У рамках інженерного тижня, який стартував 15 січня, у клас завітали гімназисти-старшокласники з інформацією щодо вміння бути самозарадним та як посилити свою незалежність від зовнішньої допомоги. 


   Коли ми розв'язуємо питання, що стосуються життя і розвитку, це стає вкрай важливо. Крім того, самозарадність - важлива складова розвитку креативності.

                Для тих, хто зареєструвався на "Інженерний тиждень - 2024"

Захід організовано з метою ознайомлення учнівства з наукою, набуття навичок критичного мислення, комплексного вирішення проблем, розуміння технічних процесів та способів застосування науково-технічних знань в реальному житті, розвитку креативності, поштовху до розвитку власного інженерного потенціалу.

Програма заходу включає проведення 6 тематичних уроків і виконання учнівством 24 цікавих інженерних завдань за напрямами:

  • виготовлення меблів з картону для облаштування укриття;
  • циркулярне будівництво та переробка будівельних матеріалів (закордонний та український досвід);
  • актуальні методи збору та очистки води (як для воєнного так і мирного життя);
  • виготовлення саморобних портативних освітлювальних приладів;
  • інженерні конструкції, що потребують мінімальної кількості матеріалів і можуть бути зібрані під час перебування в укриттях.
Детальніше про «Інженерний тиждень – 2024» на сайті  
https://engineeringweek.org.ua